UUDISED

TÄNA KESKPÄEVAL ALLKIRJASTATI ELVA KESKVÄLJAKUL TARTU 2024 KOOSTÖÖLEPING

Tartu koos Lõuna-Eestiga on 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn ning täna kell 12.15 kogunesid Elva keskväljakule Elva valla ja SA Tartu 2024 esindajad, et allkirjastada Tartu 2024 koostööleping. Koostöölepingu allkirjastasid Elva volikogu esimees Maano Koemets, Tartu linnapea ja SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas ja SA Tartu 2024 juht Priit Mikk. Elva tähistas ringreisi jõudmist poole peale. Nüüd on 10 omavalitsust käidud ja 9 veel minna.

Juba mitmendat päeva sõidavad Tartu 2024 esindajad ja tiimiliikmed mööda Lõuna-Eestit, et 19 Lõuna-Eesti omavalitsusjuhti saaksid allkirjastada koostöölepingu. Lepingus on kirjeldatud Euroopa kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise aluspõhimõtted ning see käivitab Euroopa kultuuripealinna põhjaliku ettevalmistamise ja elluviimise Lõuna-Eestis.

SA Tartu 2024 juht Priit Mikk sõnab, et koostööleping, mis täna allkirjastati, sätestab koostöö järgnevateks aastateks, mis tähendab, et kõik omavalitsused panustavad kogu kultuuripealinna ettevalmistamisesse nii rahaliselt kui ka sisuliselt.

Sellel aastal on suur osa regionaalse projekti taotlusvooru ettevalmistamine, mis tähendab, et järgmise aasta alguseks oodatakse väga palju häid projekte igalt poolt Lõuna-Eestist, et aastal 2024 oleks võimalikult palju erinevaid programme.

„Praegusel ajal ei ole võimalik kõiki inimesi ühte kohta kokku kutsuda, et allkirjastamist teha. Seega otsustasime, et teeme sellise ringreisi läbi kogu Lõuna-Eesti, kus kohapeal allkirjastame lepingud,“ sõnab Mikk, miks otsustati lepingud allkirjastada ringreisina.

Elva abivallavanem Marika Saare sõnul aitab ettevalmistusprotsess saada ühtsemaks ja tegeleda teemadega, mis on niikuinii olulised: „Tahame olla külalislahke vald, kus on palju kultuuri ja sporti.“

Tartu 2024 on Saare sõnul Elva jaoks nii matkarajad, inimeste koolitamine, koostöö noorte ja koolidega, et saada vabatahtlike võrgustikke. „See annab tõuke, et teha asju, mida me võiks niikuinii teha. Nüüd on selleks super võimalus. See projekt on Elva number üks projekt järgnevatel aastatel,“ arvab Saar.

Tartu 2024 koostöölepingu allkirjastamine

Image 2 of 4

Fotograaf Mana Kaasik (Tartu 2024 - Euroopa kultuuripealinn Facebooki lehelt)

Marika Saare sõnul on projekti käigus juba väga palju ära tehtud, aga veebruari alguses on koosolek, kus vaadatakse üle kõik olemasolevad sündmused läbi kultuuripealinna väärtuste, et kas Elval on midagi, mis juba täna kavasse esitada ja kas saab midagi edasi arendada. Lisaks on plaanis teha ideekorje, et ka avalikkuselt infot ja ideid saada ning blogi, kus hakatakse kogu ettevalmistusprotsessist ülevaadet andma.

„Nüüd toimub see arutelu, kus vaatame, kas Elval on võimalust ühineda juba planeeritud projektidega. On väga palju erinevaid asju: seal on laste kiusu ennetust, erinevaid kultuuri ja kunstide projekte. Sügiseks plaanime teemasid koos koolide ja noortega. Suur plaan on olemas. Nüüd jagame seda tükkideks,“ lisab Saar.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button